pühapäev, 30. august 2009

esmaspäev, 24. august 2009

Õiteta ilu

Mõni lill on väga ilus ka õiteta. Schmidti puju on nii siidpehme, et seda võikski silitama jääda, kuid arendsi kivirik on seevastu üsna jäik ja näeb välja nagu koorikloom. Viltleht on niisama ilus ja vastupidav kuni lumeni.


neljapäev, 13. august 2009

Suvelõpu kuulutajad...

.. astrid ja daaliad õitsevad juba.Valge monarda hakkab suurest vihmasajust vaikselt pruuniks tõmbuma, õiget õiteilu ei näegi! (:teisipäev, 11. august 2009

Isa pandi raamatu sisse...


Ilmus raamat Eestimaa vigursaagijatest "Vigrusaetud puuskultuurid".
Isa sai selle vastvalminud raamatu koos Kati Murutari pühendusega kingituseks selle aasta Varbola Puu päevadel.
Isast kirjutatud peatükki saab lugeda horsemarketi lehelt. Panen selle siia tallele, et oleks lihtsam otsida (kui peaks vaja minema).
Autor raamatuga

See klaasist hobusepea on tehtud 8 või 9 aastat tagasi, üsna esimeste tööde hulka kuuluv. Praegu ripub isa juures aknal. Sellest oli mul siiani pilt tegemata, nüüd näppasin selle horsemarketi lehelt isast kirjutatud artikli juurest. Värvid on veits valed, akna taga talvine sinakas valgus on vist oma töö teinud. Pildiklõpsu tegi Kati Murutar.

laupäev, 8. august 2009

Põnev leid!

Puhtjuhuslikult leidsin ühe Rootsi aiablogi, rootsi keelest ma tuhkagi aru ei saa, aga pilte oskan küll vaadata ja neid selles blogis jätkub. Selles aias kasvab mõni tuhat nimetust taimi ja mis mind kõige rohkem üllatas, et päevliiliaid on seal 400 erinevat sorti. Super aed!
Blogi ja pildialbum!


neljapäev, 6. august 2009

Hommikune üllatus!

Selline imeline üllatus oli mul täna hommikuks lahti läinud, kas pole ilus!? See õis on tükk maad suurem, kui teised, läbimõõdult '13 cm. Millest selline anomaalia tingitud on?

Huvitava värviga päevaliilia, kollase ja oranži vahepealne, särav ja puhas.

kolmapäev, 5. august 2009

Kah käsitöö...

... ja päris suuremahuline veel pealekauba. Umbes 3,5 kõrge. Nii suurt torni pole ma varem ladunud, aga võrreldes Kuremäe nunnakloostri puuvirnadega, on minu oma ikkagi alles kääbus.
Puhkuse viimased päevad kisuvad väga töiseks.

Veel päevaliiliaid...

Punased päevaliiliad alustasid õitsemist.
Kahe esimese õiega on kõik korras, aga kolmas ...

... on vot selline kaheksa kroonlehega. Juhtub vahest peenemaski perekonnas... !

laupäev, 1. august 2009

Üks vapper õieke...

... kes pidas tänasele vihmale vastu. Teise uusasuka õis oli aga vihmas peaaegu läbipaistvaks ligunenud. Õnneks on veel avanemata pungi.