kolmapäev, 27. oktoober 2010

Lilletaldrik

Lehevaagnatele seltsiks ka lilletaldrik. Taldrik tehtud pruunist savist ja glasuuritud ka pruuni madalkuumusglasuuriga. Põletamata savi ise on tumepruun, peale põletamist aga läheb helepruuniks. Heledamad kohad, kus glasuuri õhemalt, on savi tooni. Täpid tehtud munakollase glasuuriga, aga jäid sellised hallikad, kuna taust on tume. Kokku said väga ajakohased värvid.laupäev, 23. oktoober 2010

Küps ja sügisene...

... hilissügisene, kus mahalangenud lehed on juba tumepruuniks tõmbunud.
Kasutasin antiikvaskseid komponente ja Tšehhi erinevas mõõdus lihvitud klaaspärleid. Jäme kett on kunagi väga ammu ostetud ARS'ist. Keti otsas oli ka suur ümmargune vasksplekis ripats. See jääb nüüd paremaid aegu ootama, ehk teen talle kunagi ka saba taha!

Uus katsetus...

... või õigemini öeldes, mis s****sti see uuesti. Esimene selline lillekauss läks katki, tegin uue. Seestpoolt värvitud samade värvidega, mis esimene kauss, väljaspoole panin juba kordi proovitud glasuuri, mis kindlalt ei voola. Nüüd veel ahju küpsema ja siis ongi valmis. Kaks samast sarjast asjakest juba higistavad ahjus kõrges kuumuses.
Täna oli (ma loodan vähemalt) meil viimane töine ring vanas majas. Kahe nädala pärast kolime oma kraamiga uude sooja ja mõnusasse majja. Siis võivad külmad tulla, see meie tegemisi enam ei takista.


teisipäev, 19. oktoober 2010

Käekett...

... tehtud ühe varem valminud komplekti juurde! Ei tea kas omanik jagab ära ka, et tal on komplektile lisa oodata. Eks näis, enne kätte ei anna! :)